Bankkártyás fizetési integrációk Magento 2 webshopokhoz
Bankkártyás fizetési integrációk Magento 2 webshopokhoz
Magento

Bankkártyás fizetési integrációk Magento 2 webshopokhoz

Olvasási idő: 5 perc

Nagyon fontos, hogy Magento 2 webáruházunkban az ország legismertebb és legbiztonságosabb bankjain keresztül bankkártyás fizetési lehetőséget kínáljunk a felhasználóknak. Az azonnali bankkártyás fizetések fogadása nemcsak kényelmi eszköz, hanem konverziónövelő kellék is egyben. Hiányuk kimutathatóan csökkenti az eladást szinte minden szegmensben. Az OANDER által fejlesztett fizetési modulok integrálják a Magento 2 webshopokat kiemelt hazai bankok online bankkártyás fizetési rendszereivel.

A webáruházunkban kínált fizetési módok minél szélesebb kínálata kihatással van a vásárlási kedvre, megbízhatóságot sugároz és könnyíti a felhasználók tranzakcióit. Bankkártyás fizetés használatával kereskedőként azonnal hozzájutunk az eladott termék vételárához, ellentétben például az utánvétes fizetési móddal, ahol a bevételre több napot is várnunk kell (a futárszolgálatok pedig plusz díjazást mellett gyűjtik be a készpénzt).

A Magento 2 webáruházakban kínált fizetési módok közül az online kártyaelfogadás kiemelt jelentőséggel bír. A GKI kutatása szerint a hazai rendszeres online vásárlók közel 50% használja bankkártyáját webes vásárlásai során, és ez a trend egyre csak emelkedik. Számos szegmensben megfigyelhető, hogy az online kártyaelfogadás hiánya egyenesen rombolja a konverziót. Ha a vásárlók nem tudnak bankkártyával fizetni, sokszor inkább máshol költik el a pénzüket.

A Magento 2 alapból rendelkezik PayPal és Braintree fizetési integrációval, ám ez hazai webáruházak számára ritkán elegendő. Választhatunk kész fizetőkapus rendszerekkel való kapcsolódást is (legnépszerűbbel például a Payment Gateway, PayU, Simple Pay), amik kényelmesek ugyan, ám a tranzakciókat terhelő többlet kiadásokat vonnak maguk után.

Ha azt szeretnénk, hogy a felhasználóink a pénzintézetek által nyújtott hivatalos és jól ismert bankkártyás fizetőfelületeken tudjanak fizetni, a vásárlás ellenértéke pedig egyenesen a bankunknál vezetett számlára érkezzen, akkor szükséges közvetlenül a bankunkkal kapcsolódnunk.

Az OANDER jelenleg 2 pénzintézet, az OTP Bank és a K&H Bank irányába rendelkezik Magento 2 webshopokhoz integrált fizetési modulokkal, további banki integrációk pedig jelenleg fejlesztés alatt állnak. Az alábbiakban a közvetlen banki integrációs megoldásainkat mutatjuk be.

Működési elv

Az általunk kínált fizetési integrációk biztonságosak: az online bankkártyás fizetések megbízhatóságát az SSL-protokoll garantálja, amely egy világszerte elfogadott titkosítási eljárás. A modulok egy-egy új fizetési módot hoznak létre a webáruházban és a háromszereplős fizetési metódust valósítják meg. A háromszereplős fizetési metódus lényege, hogy a konkrét fizetés az adott pénzintézet online bankkártyás fizetési oldalára való továbbléptetéssel történik, és ott zajlik a tényleges tranzakció, nem pedig a webshopon belül. A webáruház rendelési információkat és tranzakciós adatokat küld a banknak, illetve response üzenetben fogadja a fizetési folyamat eredményét. Az adatkommunikáció a vásárlási információkra korlátozódik, ám maga a webáruház nem érintkezik a vásárló bankkártyájával, nem kapcsolódik annak számlájához.

Az OTP és K&H modulok működése

  • A felhasználó a Magento 2 webáruház pénztárában bankkártyás fizetési módot tud választani, attól függően természetesen, hogy mely banki integrációt telepítettük a webshopba. Ez jelenleg lehet OTP vagy K&H bankos kártyás fizetési mód.
  • A vásárló az átirányított felületen, a pénzintézet bakkártyás tranzakció oldalán fizetni tud bankkártyájával úgy, hogy biztonságos környezetben megadja a tranzakció kiegyenlítéséhez szükséges bankkártya adatokat.
  • Sikeres fizetést követően a vásárló visszajut a webáruházba, a Magento pedig megkapja és eltárolja a tranzakciós adatokat.
  • Sikeres fizetés után a vásárló egy külön e-mail-ben megkapja a bank által generált fizetési azonosítót, illetve a rendelés köszönő oldalon is megjelenítésre kerül.
  • A fizetéssel kapcsolatos tranzakciós adatok a webáruház adminisztrátora számára az admin felületen a rendelés megtekintésénél látszódnak.
  • A modul állítja a rendelés státuszát annak megfelelően, hogy a fizetés sikeres volt-e.
  • A modulokban be lehet állítani, hogy sikeres tranzakció esetén milyen oldalra érkezzen a felhasználó (alapesetben ez a rendelés köszönő oldal), illetve beállítható benne egy landing URL a sikertelen tranzakció esetére is.
  • Hasonló módon beállíthatók a sikeres és sikertelen fizetés esetén megjelenítendő üzenetek, valamint a bank kártyás fizetési oldalán megjelenő shop comment (vagyis, hogy a bank milyen megnevezést írjon ki a webáruház azonosításaként saját felületén).
  • A modulban beállítható, hogy milyen kosárérték felett vagy alatt engedélyezett a bankkártyás fizetés, vagyis bizonyos kosárértékek esetén a bankkártyás fizetési mód letiltható.