Üzleti elemző, projektvezető

Mik lennének a feladataid?

Ha hozzánk jössz dolgozni, akkor elsősorban portálok, webáruházak és online médiatermékek megvalósításának irányításával fogsz foglalkozni. A feladatod két részből áll majd. Egyrészt üzleti elemzőként a projektek vízióját és üzleti követelményeit kell majd lefordítanod a tervezés és fejlesztés nyelvére. Vagyis fel kell mérned az ügyféligényeket és azokat egy koherens rendszerbe kell foglalnod. Az ügyfeleink sokszor nem tudják pontosan, hogy mit szeretnének, mindössze egy üzleti igényt fogalmaznak meg. Erre kell reflektálnod konkrét webes megoldási javaslatokkal, aminek a végerendménye egy projektmegvalósítási terv. Az üzleti elemző hidat képez az ügyfél és a fejlesztők között, akik nem feltétlenül beszélnek egy nyelvet. Másrészt komplett projektek menedzselésével is foglalkozni fogsz, vagyis koordinálnod kell a csapatunkon belüli munkát a projekt kickoff-tól az átadásig. Mindez a következőket jelenti:

  • Szakértői részvétel a projektek előkészítésében, megtervezésében
  • Best Practice kutatás és új technológiák kipróbálása révén ötletek és megoldási javaslatok gyűjtése
  • Az ügyféligények, tervezési és fejlesztési követelmények dokumentálása, specifikáció készítése.
  • Projektütemezések és megvalósítási tervek készítése, hogy mindez teljesüljön is.
  • Részvétel a termék magas szintű ergonómiai kigondolásában a UX / UI csapatunkkal közreműködve
  • Feladat-menedzsment a projektben érintett kollégáink, illetve az ügyfél-oldali munkatársak számára
  • Önálló kapcsolattartás az ügyféllel, nyitott kérdések tisztázása, az elkészült fejlesztések tesztelése, átadása
  • A feladatkörrel és kiválasztással kapcsolatos még részletesebb leíráshoz (GYIK) görgess lejjebb!

Lássuk az elvárásainkat!

Akkor vagy az ideális jelölt, ha…

  • Fel vagy vértezve informatikai vagy webes fejlesztési projektekben szerzett tapasztalatokkal.
  • Van gyakorlatot digitális vagy webes termékekkel foglalkozó csapat irányításában.
  • Remek problémafelismerő- és megoldó képességgel rendelkezel, ami jó tárgyalási készséggel párosul.
  • Jó kommunikációs és prezentációs készség
  • Legalább társalgási szintű, de ideális esetben tárgyalási szintű angol nyelvtudással rendelkezel.
  • Tanulékony vagy, szívod magadba a tudást, kimutathatóan fejlődsz.
  • Vonzódsz a webes technológiákhoz, és azt kutatod, hogy egy termék mitől lehetne még jobb.
  • Kiváló webes ergonómiai érzék és jó logikai tervezési készség lapul a tarsolyodban.

Nem elvárás, de külön örülünk neki:

  • E-kereskedelmi portálok létrehozásában vagy működtetésében szerzett tapasztalat
  • Komplexebb CMS-ek vagy üzleti szoftverek napi szintű használatában szerzett gyakorlat
  • Bugtracking, issue tracking rendszerek ismerete
  • Ügynökségi tapasztalat vagy tartós projektvezetői / account manager-i múlt
  • Ha esetleg korábban, bármilyen szinten fejlesztőként tevékenykedtél, az hab a tortán

Ha úgy gondolod, hogy nem felelsz meg az összes fenti követelménynek, de úgy érzed, ezt a munkakört Neked találtuk ki, akkor is keress minket bátran!